foroshgah2 - مقالات فروشگاه

چیدمان قفسه

هدف اصلی تمامی صاحبان فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها در درسترس قرار دادن کالاها از طریق قفسه می باشد در واقع می شود اینطور بیان کرد که قفسه ها نقش مهمی در زنجیره عرضه محصولات دارند. چیدمان قفسه بندی بر فروش همواره تاثیر دارد. و بهتر است به این نکته توجه کنید که اکثر کالا هایی که مشتریان از یک فروشگاه می خرند، کالا هایی هستند که مشتریان اصلا قصد خرید قبلی نداشتند و یکی از دلایل این اتفاق چیدمان و محل قرار گیری صحیح قفسه ها می باشد. هر واحد قفسه باید بطور هدفمند نصب شود از عطر و لوازم آرایشی معطر در گیت ورودی فروشگاه گرفته تا آبنبات و شکلات های خوشمزه در کنار صندوق. سلیقه شما در چینش و قرار گیری قفسه ها در سوپر مارکت تاثیر زیادی بر چشمان مشتری در هنگام خرید دارد که در آخر به خرید بیشتر کالاها توسط مشتریان ختم می شود.

 
foroshgah1 - مقالات فروشگاه

تهیه مایحتاج روزانه مثل موادغذایی یک نیاز مهم برای هرکسی است و تنها وظیفه یک سوپرمارکت علاوه بر اطمینان حاصل کردن از وضع سلامت و بهداشت کالا در دسترس قرار داد آن نیز می باشد. چیدمان صحیح قفسه های یک عامل مهم در پیدا کردن یک کالای خاص توسط مشتریاست و به این نکته همیشه توجه کنید هیچکس حوصله گشتن و جست وجو برای پیدا کردن کالای مورد نظر خود را ندارد,تمامی مشتریان انتظار دارند چینش قفسه های ، قفسه بندی و چیدمان سوپرمارکت به شکلی باشد که که خطی متفاوت از یکدیگر برای میان کالا ها مشخص شده باشد و مشتریان به سهولت بتوانند با ادامه دادن خط مشخص شده به تمامی کالاهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

 
چینش - مقالات فروشگاه

تمایل هشتاد درصد انسان ها درهنگام ورود به فضای سرپوشیده از قبیل فروشگاه یا سوپرمارکت بطور غریزی سمت راست می باشد به این خاطر قفسه خوراکی های جذاب که همیشه مشتری ها سراغ آنها را می گیرند را بعد از ورودی سوپرمارکت سمت راست قرار می دهیم.
برای اینکه ازدحام جمعیت در جلوی فروشگاه شما متمرکز نشود بهتر است برخی از کالا ها مانند قفسه اسباب بازی ها یا خوراکی مورد علاقه کودکان را در راهروهای انتهایی قرار دهید این موجب می شود مشتریانی که به همراه کودکان خود به فروشگاه یا سوپرمارکت شما مراجعه می کنند به اجبار کودکان سری هم به قفسه های انتهایی فروشگاه بزنند که باعث تقسیم شدن ازدحام جمعیت در تمام بخش های فروشگاه می شود.

 
سبزیجات قفسه - مقالات فروشگاه

بهتر است قفسه های نان، میوه و سبزیجات و گل ها  رادور از ورودی های سوپرمارکت یا فروشگاه قرار دهید چراکه خیلی از مشتری ها به نوع نگهداری نان و میو ها و مواد غذایی و رعایت اصول بهداشتی اهمیت زیادی می دهند،از طرفی مدت زمان طی شدن مسیر از قفسه های نان و سبزیجات تا صندوق باید طوری باشد که مشتریان با صف های طولانی مواجه نشوند و با کمترین برخورد با یکدیگر مسیر خود را پیدا کنند.

 
یخچال فروشگاهی - مقالات فروشگاه

قرار گیری یخچال های فروشگاه شما از حیاتی ترین امور چیدمان فروشگاه می باشد.یخچال های فروشگاهی را بهتر است در انتهایی ترین قسمت فروشگاه قرار دهید این کارباعث می شود مشتریان برای برداشتن کالاهای مورد نیاز خود از یخچال به اجبار تمام طول فروشگاه شما را بپیماید و از دیگر محصولات بازدید کند.سعی کنید یخچال نوشیدنی ها با یخچال مواد پروتئینی فاصله زیاد نداشته باشند چرا که این محصولات مکمل یکدیگر هستند.

 
رنگ قفسه دو - مقالات فروشگاه

چیدمان داخلی سوپرمارکت، هایپرمارکت و فروشگاه از قفسه تنقلات گرفته تا حبوبات یخچال پروتئین و بستنی ها شکلات و سبزیجات و شکل چیدمان محصولات و نورپردازی مناسب همگی بر تصمیم مشتری برای خرید اجناس اثر گذار است.
از این میان انتخاب ابعاد مناسب قفسه برای کالا ها و رنگ بندی مناسب قفسه ها را می توان نام برد که نقش زیادی در این امر ایفا می کنند.برای مثال شما می توانید ابعاد قفسه را از لحاظ عرض بصورت پله ای در نظر بگیرید بصورتی که قفسه های پایینی عریض تر و قفسه های بالایی کم عرض تر باشند ضمن اینکه سعی کنید قفسه انتخابی شما تک رنگ یا دورنگ نباشد سعی کنید از دو تا سه رنگ در هنگام انتخاب و چیدمان قفسه استفاده کنید تا جلوه بصیری بیشتری برای مشریان داشته باشد.ابعاد قفسه سوپرمارکت و فروشگاه از لحاظ ارتفاع به دو دسته یک و نیم متری و دومتری تقسیم می شود چرا که باید برداشتن کالا برای مشتریان به سهولت انجام شود درواقع شما برای خرید قفسه باید کاربری آسان آن را برای مشتری درنظر بگیرید.ارتفاع قفسه برای کنار دیواردومتر و برای وسط فروشگاه بهتر است از یک و نیم متر استفاده کنید تا مشتری بتواند فضای اطراف خود را ببیند.

 
shelfقفسه1 - مقالات فروشگاه

ما سعی داریم الگوهای چیدمان روز دنیا و تجربه تیم تحلیل و آنالیز مشتری  را با شما به اشتراک بگذاریم. لطفا از ویدیو های ما درسایت آپارت با نام رسیس قفسه ایران بازدید کنید و از الگوهای بروز و نوین چیدمان قفسه استفاده کنید.
رسیس راد ایران در آپارات

shelfقفسه - مقالات فروشگاه