d2 300px - راهنمای خرید انواع نردبان

راهنمای خرید نردبان

ایمن،مستحکم، با کیفیت  با قیمت مناسب
یکبار برای همیشه نردبان بخریم

خرید نردبان

تا زمانی که ما تکنیک های نگهداری مناسب و مراقبت از نردبان را به شما آموزش میدهیم به خاطر داشته باشید که تاریخ انقضایی برای نردبان وجود ندارد و عمر نردبان شما می تواند بسیار طولانی باشد.
خبر خوب این است که نردبان ها فوق العاده مفید هستند. اکثر خانواده ها یکی دارند. انجام بسیاری از کارها و وظایف در خانه نیاز به یک نردبان دارند.
حتما برایتان پیش آمده برای عوض کردن یک لامپ به جای آوردن نردبان از انباری از صندلی نهارخوری استفاده کرده باشید. اما باید این را گوشزد کنیم که صدمات ناشی در اثر استفاده از نردبان بسیار کمتر از این کار است و نردبان امنیت بیشتری دارد.
این مورد به عنوان مثال بیان شد. استفاده های بسیاری زیادی برای نردبان هست که در ادامه به آن می پردازیم.
ناگفته نماند آسیب های ناشی از استفاده نادرست از نردبان و استفاده از نردبان های غیر استاندارد هم کم نیستند. بنابراین در هنگام خرید باید مطمئن شوید نردبانی که در حال خرید آن هستید ایمن باشد.
نردبان های خانگی معمولا دارای برچسبی هستند که نشان میدهد چه مقدار وزن را میتواند تحمل کند. از آنجا که سخت می شود پیش بینی کرد که چه کسی و با چه مقدار وزن قرار است از نردبان استفاده کند استاندارد وزن را در حدود 130 الی 150 کیلوگرم در نظر بگیرید. فکر می کنیم حاشیه ایمنی اضافی ارزش هزینه بیشتر در قبال حفظ سلامتی دارد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که مطابق با نیاز و همچنین شغل خود نردبان مناسب و استاندارد را انتخاب کنید.
نکات ایمنی: طبق آمار آسیب های نردبان بیشتر به دلیل انتخاب نادرست و عدم استفاده صحیح از آن می باشد. اما طراحی و ساخت اجناس بنجل نیز بر شدت این امر افزوده است.
نردبان ها در دو نوع خانگی و صنعتی تولید می شوند.تفاوت بین نردبان های خانگی و صنعتی در میزان استقامت، نوع پله، میزان ارتفاع و وزن آنها می باشد.
برای انتخاب نردبان اول نوع کاربری و متراژ ان را مشخص کنید.برای مثال در خانه های آپارتمانی ارتفاع سقف 3 متر می باشد بنابراین یک نردبان 3پله با ارتفاع 75 سانتیمتر می تواند کارایی لازم را داشته باشد البته نردبان 4پله با ارتفاع 1.20 هم مناسب است .
در هنگام خرید نردبان به نوع پله ها دقت کنید .در نردبان های خانگی پله ها پهن و عریض هستند به طوری که کف دوپا به راحتی بر روی پله ها قرار بگیرد اما در نردبان های صنعتی ممکن است از پله های گرد استفاده شود این نوع نردبان ها مناسب استفاده در منزل نیستند چرا که مدت زمان کمی می توانید روی پله های گرد آن بایستید و برای استفاده راحت از این نردبان ها باید از کفش استفاده کنید.
نردبان ها در متریال های مختلف ساخته می شوند مثل آهن، استیل و آلومینیوم که هر کدام از لحاظ استقامت وزن و قیمت با هم تفاوت دارند.

 

نردبان از تعداد متفاوتی از پله ها یا پله ها بین دو قطب عمودی تشکیل شده است. از نردبان برای دسترسی به مکانهای مرتفع به روش ایمن استفاده می شود.
نردبان پله ای یکی از رایج ترین و محبوب ترین نوع نردبان ها است. دو سبک اصلی از نردبان های پله وجود دارد. نردبان خانگی یک طرفه را برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب است دراین نوع نردبان از یک طرف برای بالا رفتن استفاده می شود ، در حالی که طرف دیگر فقط برای پشتیبانی در نظر گرفته شده است. در مقابل ، نردبان دو قلو صنعتی برای استفاده از هر دو طرف طراحی شده است.

 

نردبان خانگی 3 پله نردبان خانگی سبک نردبان نردبان تاشو - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان خانگی فاتح
تعداد پله :3
ارتفاع(سانتیمتر):75
استقامت(کیلوگرم):120

نردبان خانگی 4 پله نردبان خانگی سبک نردبان نردبان تاشو - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان خانگی فاتح
تعداد پله :4
ارتفاع(سانتیمتر):100
استقامت(کیلوگرم):120

نردبان خانگی 5 پله نردبان خانگی سبک نردبان نردبان تاشو - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان خانگی فاتح
تعداد پله :5
ارتفاع(سانتیمتر):125
استقامت(کیلوگرم):120

اگر برای وسایل خود به فضای بیشتری احتیاج دارید ، نردبان های سکویی در دسترس هستند که دارای فضای سکو برای فضای کار اضافی است ، این منطقه برای نگهداری کاربر از نردبان طراحی نشده است و فقط برای نگه داشتن ابزار و وسایل تهیه شده است.

نردبان آلومینیومی 4پله نردبان سبک نردبان تاشو نردبان خانگی آلومینیومی - راهنمای خرید انواع نردبان
نردبان آلومینیومی 5پله نردبان سبک نردبان تاشو نردبان خانگی آلومینیومی - راهنمای خرید انواع نردبان
نردبان آلومینیومی 6پله نردبان سبک نردبان تاشو نردبان خانگی آلومینیومی - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان مخابراتی(کشویی)
این نوع نردبان کاربرد نیمه صنعتی دارد و جز نردبان های نیمه سنگین قلمداد می شوند.
پله در این نوع نردبان عمدتا به صورت گرد ساخته می شوند که البته در سال های گذشته با تغییر شکل پله به مکعب ،نیم گرد ویا چند ضلعی ساخته شده است که جدا از بالا بردن استقامت پله ها در برابر وزن کاربری راحتری نسبت به پله های گرد دارند البته این نکته را بخاطر داشته باشید نردبان های پله گرد ارزانتر می باشند.
نردبان های کشویی یا مخابراتی را می توانید در دو حالت استفاد کنید.
در نردبانهای مخابراتی از پروفیل های کشویی استفاده می شود تا قابلیت تطبیق پذیری در ارتفاع را بدست آورید و با تکیه نردبان به دیوار یا یک سازه ، به مکان مورد نظر برسید. این نردبان ها فقط در یک سازه مستقیم کار می کنند و به همین دلیل ممکن است به فضای انبارداری فراوان احتیاج داشته باشند

 

 

نردبان مخابراتی نردبان کشویی خرید نردبان نردبانرصنعتی نردبان آلومینیومی - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان مخابراتی
تعداد پله:12
ارتفاع(متر):3
استقامت(کیلوگرم):120

نردبان مخابراتی نردبان کشویی خرید نردبان نردبانرصنعتی نردبان آلومینیومی - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان مخابراتی
تعداد پله:22
ارتفاع(متر):5
استقامت(کیلوگرم):120

نردبان مخابراتی نردبان کشویی خرید نردبان نردبانرصنعتی نردبان آلومینیومی - راهنمای خرید انواع نردبان

نردبان مخابراتی
تعداد پله:30
ارتفاع(متر):7.5
استقامت(کیلوگرم):120