استراتیژیک فروش - قفسه راهبردهای فروش

راهبردهای فروش

شناخت اصول روانشناسی و مهندسی اجتماعی مربوط به خریداران و الگوهای فروش به مدیران فروش کلان کمک زیادی می کند و با چیدمان مغازه به صورت راهبردی و مؤثر قفسه سوپرمارکت و اجناس،را عمیق تر در دید خریداران و مشتریان قرار دهند و از این راه، مقدار فروش و درآمد خود را افزایش دهند. صاحبان سوپرمارکت ها یا خرده فروشی همگی این نکته را می دانند که طراحی داخلی،چیدمان قفسه و بنر ها و علائم هشدار دهنده یا راهنمایی که روی قفسه های نصب می شود همگی از عوامل مهم مهندسی اجتماعی و تاثییرگذاری هستند. به همین علت مهم است که به طراحی و چیدمان قفسه ها اهمیت ویژه دهیم.

آمار - قفسه راهبردهای فروش

راهبردهای فروش

تیم هایی که برای ثبت نظرات و بررسی دیدگاه مشتریان و تجربه آنها در استفاده از محصولات انتخاب می شوند، آمارهای بدست آمده از دفاتر فروش و مهندسی اجتماعی به یاری صاحبان فروشگاه ها آمده است تا تفاوت ها و تفاهم ها در خریداران و مصرف کننده گان را درک کنند و از این راه روش هایی را برای طراحی و چیدمان و نصب تجهیزات فروشگاه و سوپرمارکت و قفسه فروشگاهی جهت جذب مشتریان تدوین کنند. بطور معمول سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها ازاین راهبرد برای جذب مشتریان و داخل شدن به فروشگاه و گردش در میان قفسه ها و در نهایت خرید بیشتر استفاده می کنند.

رنگ قفسه دو - قفسه راهبردهای فروش

راهبردهای فروش

فروشگاه های زیادی هستند که در همان ابتدای ورود مشتری به محیط فروشگاه یا سوپرمارکت، با خوشرویی از او استقبال می کنند. محل ورود باید بشکلی طراحی شده باشد که برای مشتری جذاب و واکنش گرا باشد. اغلب صاحبان فروشگاه ها، در طراحی قفسه های و چیدمان زیبا ترین قسمت را در راهروهای میانی قرار می دهند، مانند تنقلات،شکلات ها و اسباب بازی ها. اکثر مشتریان با دیدن و یا استشمام بوی کالا های خوراکی خوشمزه بدون برنامه ریزی شروع به خرید این کالا ها می کنند. کالاهای این قفسه ها سود بیشنتری نسبت به باقی کالاها نصیب شما می کنند.

چینش - قفسه راهبردهای فروش

شیرینی ،شکلات کلوچه و کیک:عطر مطبوع شیرینی، شکلات و کیک تازه مشریان را جذب قفسه های خود می کنند و تاثیر زیاد روانی بر روی مشتریان دارد و باعث خرید این محصولات می شود،فروشگاهی در چین با ابداع سیستم پخش عطر مواد غذایی را برای اولین بار در جهان نصب کرد .این سیستم با استفاده از لوله های مخصوصی که دارای خروجی های بسیار ریزی هستند در تمام فروشگاه و بالای قفسه ها خارج از دید مشتریان نصب می شود و در صورت نیاز بو و عطر کالای خوراکی را در زمان های مشخص شده در فضا پخش می کند.
قفسه میوه و سبزیجات:این محصولات بار رنگ و بوی طبیعی خود به راحتی افراد را جذب خود می کنند شما می توانید با نصب آینه بر روی قفسه های مخصوص میوه و سبزیجات این جلوه بصری را دو چندان کنید تا تاثیر بیشتری بر مشتریان داشته باشد.
سعی شود کالاها اساسی که مردم به طوره روزمره از آنها استفاده می کنند را در قفسه های انتهایی که رفت آمد کمتر است پخش کنید تا مشتریان برای رسیدن به قفسه این کالاها مجبور شوند چند متری در فروشگاه قدم بزنند این کار باعث می شود مشتریان در مسیر خود با کالاهای دیگر از جمله اجناسی که کمتر فروش می روند یا تازه وارد بازار شده اند را ببیند .

رسیس راد ایران