چه قفسه ای بخرم

سیستم قفسه بندی چقدر مهم است و چرا؟
قفسه ها فضاهای مورد نیاز ما را فراهم می کنند از این رو نقش بسازایی در زندگی انسان ایفا می کند و همه ما بگونه ای متفاوت با قفسه ها سروکار داریم.

چه قفسه ای بخریم؟
قفسه های این روزها در شکل ها و ابعاد و از مواد اولیه گوناگونی ساخته می شوند که هرکدام کاربرد تخصصی خود را دارد مثلا دیواری فلزی و چوبی، قفسه های کتاب،قفسه آشپزخانه،قفسه انباری،قفسه های فروشگاهی و نمایشگاهی،قفسه های فرودگاهی برای اطلاعات بیشتر با ما رایگان در تماس باشید.

قفسه فلزی دیواری چیست و چه کاربردی دارد؟
قفسه های دیواری به چند دسته تقسیم می شوند اما بطور کلی به تمامی قفسه هایی که قابلیت و استقامت بار و ایمنی را بعد از نصب روی دیوار حفظ می کنند قفسه دیواری می گویند،قفسه های دیواری از دیوار به عنوان تکیه گاه استفاده می کنند.
کاربر های قفسه دیواری در منازل،کتابخانه ها،مدارس،سوپرمارکت ها و مراکز خرید را می توان نام برد.

 

آیا قفسه دیوارکوب را می توان جابجا کرد؟
خیر قفسه های دیوارکوب رابصورت مستقیم نمی توانید بعد از نصب جابجا کنیدولی امکان جابجایی صفحه قفسه ها به راحتی برای شما امکانپذیر ایست و می توانید فاصله بین صفحات قفسه راکم یا زیاد کنید.

قفسه خود ایست چیست و چه کاربردی دارد؟
قفسه خود ایست قفسه ای است که دارای یک پایه بشکل حرف ال می باشد و سراسر این پایه دارای سوراخ هایی برای اتصال لچکی و قفسه هاست و در مواقعی که از دیوار به عنوان تکیه گاه ااستفاده کرد از این نوع قفسه بندی خود ایست استفاده می شود.
پشت شیشه فروشگاه و سوپرمارکت ها ،مواقعی که ترجیح می دهیم دیوارها را برای نصب پایه سوراخ نکنیم.
قفسه خود ایست را به راحتی می توانید جابجا کنید در این قفسه از هیچگونه پیچی استفاده نشده است و تمامی قطعات به آسانی جدا و سرهم می شوند.
قفسه خودایست را بعد از نصب میتوان جابجا کرد؟
بله قفسه خودایست درصورتی که بعد از نصب کالایی بر روی آن چیده نشده باشد را می توان جابجا کرد.

 

قفسه وسط ایست چیست؟
فرض کنید می خواهید از وسط فضای تجاری یا اداری خود جهت نمایش محصولات استفاده کنید و یا میخواهید با قفسه ها فضای آزمایشگاه مدرسه یا کتابخانه را طوری به دوبخش تقسیم کنید که کالاها یا وسایل مورد نیاز خود را روی آنها با کمترین هزینه قرار دهید دراین مواقع از قفسه بندی وسط ایست استفاده می کنیم 
این قفسه دارای پایه ای بشکل تی برعکس می باشد که دوطرفه آن میتوانید قفسه نصب کنید.

قفسه وسط ایست را بعد از نصب میتوان جابجا کرد؟
بله قفسه وسط ایست درصورتی که بعد از نصب کالایی بر روی آن چیده نشده باشد را می توان جابجا کرد.

قفسه های فروشگاهی و سوپرمارکت چقدر استقامت دارند؟
استقامت وزن و بار هر نوع قفسه ای را باید با در نظرگرفتن ضخامت ورق فلزی که قفسه از آن ساخته شده است محاسبه کرد.برای مثال قفسه ساخته شده از ورق آهن با ضخامت هفت دهم 50 تا 70 کیلو بار را در هر متر مربع تحمل می کند.

قفسه پیچ ومهره ای چیست؟
قفسه پیچ و مهره ای از اولین نسل قفسه هایی است که در جهان به تولید انبوه رسید.در این نوع قفسه بندی که بیشتر از جنس آهن،استیل و گالوانیزه ساخته می شود تمامی قطعات با استفاده از پیچ و مهره  به یکدیگرمتصل می شودند.این قفسه از به هم پیوستن قطعاتی با نام های :صفحه پیچ و مهره ای ،نبشی پیچ و مهره ای و در مواردی لچکی پیچ و مهره ای تشکیل می شود.
قفسه پیچ و مهره ای استاندارد،قفسه پیچ و مهره ای فاق بلند،نبشی چهار در چهار، نبشی چهار در هشت.

 

کاربرد های قفسه پیچ و مهره ای کجاست؟
قفسه بندی پیچ و مهره ای علاوه بر این که کاربرد های تجاری در فروشگاه های لوازم یدکی خودرو دارد می توان از آنها در انبار های کالا نیز استفاده کرد،قفسه پیچ و مهره ای تولید شده از متریال آهن را می توان در انبارهای کالای سبک استفاده کرد،قفسه پیچ و مهره ای تولید شده از جنس استیل در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و همچنین انبار کالاهای نیمه سنگین کاربرد فراوانی دارد.
قفسه بندی پیچ و مهره ای تولید شده از جنس گالوانیزه در مناطق جغرافیایی مرطوب،سردخانه های نیمه صنعتی و گلخانه های کاربرد دارد.
آیا فاصله بین قفسه های پیچ و مهره ای رامی توان کم یا زیاد کرد؟
خیر فاصله بین طبقات قفسه پیچ ومهره ای را بعدازنصب نمی توان تغییر داد.

 

قفسه بندی سنگین انبار (راک) چیست؟
قفسه های راک از مدرن ترین نوع قفسه برای انبار کالا های سبک و سنگین بصورت انبوه وصنعتی می باشد.این قفسه بندی در خود انواع مختلف دارند از قبیل سیستم قفسه بندی راک معمولی، سیستم قفسه بندی راک متحرک و سیستم قفسه بندی راک متحرک کنترل از راه دور.قفسه های راک زاده علم ،تجربه و تکنولوژی تولید کننده گان قفسه در سراسر جهان می باشد.قفسه های راک تا ارتفاه 20 متر و بیشتر قابل تصب می باشند و می توانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های موجود در بازار کشور را انتخاب کنید.

قفسه راک از چه متریالی ساخته می شود؟
قفسه راک عمدتا از متریال های آهن و استیل ساخته می شوند و نکته مهم برای انتخاب این نوع قفسه ضخامت فلز می باشد که باید آن توجه کنید.

قفسه راک از اجزایی تشکیل شده است؟
قفسه راک از قطعاتی به نام های پایه راک،بازوی راک،صفحه راک یا پانل راک تشکیل می شود.

 

قفسه راک چقدر استقامت بار دارد؟
قفسه راک در هر متر مربع 300 تا 400 کیلوگرم را تحمل می کند.

رسیس راد ایران